برنامه استراتژيك

شرکت ملی انفورماتیک در سال ۱۳۹۲ اقدام به تدوین برنامه استراتژیك نموده و با گذشت سه سال از آن، ارزیابی اثربخشی استراتژی‌ها و بازنگری در آنها ضروری می‌نمود.

این بازنگری در نیمه دوم سال 1395 آغاز و طی مراحلی كه در این سند تشریح شده، تدوین گردیده است.

مقدمه

به منظور مقاوم‌سازی اقتصاد و تحقق اهداف پیش‌بینی شده در برنامه‌های توسعه كشور، اولویت‌های اقتصادی از جمله بهبود محیط كسب‌وكار، تقویت نظام مالی و به‌روزرسانی زیرساخت از طریق فناوری‌های نوین، نقش تعیین كننده‌ای دارند و بی‌شك تقویت بخش خدمات مالی، نقطه آغازین حیاتی برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار بوده و به‌روزرسانی سیستم‌ها، زیرساخت و فرآیندهای فناوری اطلاعات در نظام بانكی كشور، از ضروریات آن به شمار می آید.

امروزه، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای برای بهره‌برداری از فرصت‌های ایجاد شده از طریق تحولات تكنولوژیك در صنعت بانكداری از جمله فین‌تک‌ها (Fintech) در حال انجام است. فین‌تک‌ها یا فناوری‌های مالی، با ترکیب دانش مالی و تکنولوژی به دنبال خلق راه‌حل‌هایی جدید و تعریف مدل‌های نوین کسب‌وکار به منظور بهره‌مندی از ظرفیت تکنولوژی در حوزه مالی هستند.

برای رسیدن به مدل‌های جدید کسب و کار، ایجاد زیرساخت‌های لازم و توسعه اکوسیستم مالی مبتنی بر فناوری‌های نوین باید در اولویت قرار بگیرد. اکوسیستم مالی از دولت، نهادهای نظارتی، بانك‌ها، مؤسسات مالی و کارآفرینان تشکیل شده که هر کدام به نوبه خود باید به رشد و توسعه این اکوسیستم کمک کنند.

بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران كه عهده‌دار سیاست‌های كلان در این حوزه‌ها است، طی سال‌های گذشته اقدامات گسترده‌ای در خصوص توسعه سیستم‌ها و زیرساخت صنعت بانكی كشور انجام داده است. هرچند وجود تحریم‌های گسترده بین‌المللی در سال‌های گذشته، مشكلات و نارسایی‌های متعددی را در مسیر توسعه نظام بانكداری كشور به وجود آورده است كه پیامد آن عقب‌ماندگی آن در مقایسه با كلاس جهانی بوده است.

مأموریت‌ها و حوزه‌های كاركردی بانك مركزی

در همین راستا بانك مركزی با هدف تعیین مجموعه اقدامات و ابتکارات مورد نیاز برای بازطراحی بانک مرکزی مطابق با شرایط و نیازمندی‌های کشور، پروژه تدوین نقشه‌راه ۱۴۰۰ بانک مرکزی را در سال ۱۳۹۲ با همكاری شرکت ملی انفورماتیک آغاز نموده كه در نهایت منجر به شناسایی و تعریف بیش از 50 طرح راهبردی در شش حوزه گردیده است.

بر اساس نتایج نقشه‌راه، مأموریت‌ها و حوزه‌های كاركردی بانك مركزی حول چهار محور به شرح زیر تبیین شده است:

  • سیاست‌گذاری پولی
  • مدیریت پایداری مالی
  • مدیریت پرداخت و تسویه بین بانكی
  • خدمات بانكی به دولت

شرکت ملی انفورماتیک در سال ۱۳۹۲ اقدام به تدوین برنامه استراتژیك نموده و با گذشت سه سال از آن، ارزیابی اثربخشی استراتژی‌ها و بازنگری در آنها ضروری می‌نمود. علاوه بر گذشت زمان، محرک‌های دیگری از جمله رشد فزاینده تحولات فناوری و بازارهای نوظهور، لزوم نوآوری و توسعه محصولات و خدمات جدید و بازنگری در سبد محصولات و خدمات، آغاز مراحل اجرایی پروژه‌های نقشه‌راه 1400 بانك مركزی، لزوم بازنگری در شیوه‌های حكمرانی سازمانی، فرصت‌های نوین سرمایه‌گذاری، نارسایی‌های ساختار سازمانی، ضرورت توسعه سرمایه‌های انسانی، لزوم توسعه خدمات مشترك و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، بازنگری در برنامه استراتژیك شركت ملی انفورماتیك را ایجاب می‌كرده است.

گروه ملی انفورماتیك به عنوان یک نهاد توانمند و نوآور، ارائه‏‌دهنده راه‏حل‏های ملی و حاکمیتی مبتنی بر فناوری‌های نوین، برای پاسخگویی به نیازهای حال و آینده اکوسیستم مالی کشور است. ایفای نقش‌های حاکمیتی در کنار نقش‌های ظرفیت‌سازی و توسعه نظام بانکی كشور جهت تقویت اقتصاد ملی و توسعه رفاه اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار بوده كه نقش گروه ملی انفورماتیك را در این مهم بسیار پررنگ می‌سازد.

اگر سوالی در ارتباط با فعالیت های شرکت دارید، با ما تماس بگیرید

ورود به سایت